W mailu proszę określić, który wzór Państwa interesuje wpisując numer miniaturki z galerii.
Po kliknięciu na zdjecie w galerii będzie możliwy podgląd innych zdjęć danego wzoru.
Zapraszam do współpracy.
Osłania przestrzeń balkonu, zapewnia bezpieczeństwo, a ponadto jest dekoracyjnym elementem. Zbyt wymyślna balustrada może wyglądać pretensjonalnie, a zbyt prosta banalnie. Wybierając balustradę do naszego balkonu, należy wziąć pod uwagę jego kształt. Wystający balkon w kształcie litery U lub C może sprzyjać ekspozycji elementów narożnych. Półokrągły lub owalny balkon zdecydowanie ogranicza też wybór wypełnienia – miękkie kształty najlepiej jest wytyczyć z pionowych, kutych elementów. Konieczność wygięcia poręczy w łuk nie stanowi dla nas problemu.
W przypadku loggii balustrada powinna być dopasowana proporcjami i materiałem do przylegających fragmentów konstrukcji. Ważne jest zaprojektowanie ładnej poręczy i elementów wypełnienia, bo głównie na nie będzie się zwracać uwagę.
Dla mocno wysuniętej płyty balkonowej pozbawionej podparcia najlepsze są balustrady lżejsze optycznie – na przykład z elementów stalowych.
Decydując się na miejsce zamocowania balustrady, powinniśmy uwzględnić szerokość balkonu. Balustradę można zamontować od wierzchu balkonu czy tarasu lub do boku czyli krawędzi balkonu. Dosunięcie jej do krawędzi płyty powiększy ilość miejsca, co może być istotne w przypadku wąskich balkonów.
Kute balustrady pasują do domów otoczonych ogrodzeniem z prostych lub giętych żeliwnych prętów (ponieważ nie mogą być jedynym takim elementem), do balkonów o miękkich kształtach.
Elementy kute przybierają bardzo różne kształty – zdobimy je ornamentami roślinnymi, geometrycznymi lub znakami herbowymi. Mogą być proste lub wygięte (wtedy nieco powiększą ciasny balkon).
Przedstawiamy przykładowe realizacje balustrad tarasowych, balkonowych i schodowych zewnętrznych.